ZDROWIE:
sanatoria SPA
inne ośrodki
apteki
sklepy zielarskie


:: Jeśli chcemy pojechać do sanatorium, musimy uzyskać skierowanie od lekarza...

:: Przeglądarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe (NFZ)

:: W roku 1817 aptekarz koronny Jan Józef Celiński dokonuje pierwszego, naukowego chemicznego rozbioru wód nałęczowskich, potwierdzając ich walory lecznicze...

Sanatoria

W roku 1817 aptekarz koronny Jan Józef Celiński dokonuje pierwszego, naukowego chemicznego rozbioru wód nałęczowskich, potwierdzając ich walory lecznicze:

"... zatem Nałęczów dla tego: że w kraiu: że ma wody mineralne równie zagranicznym skutkować mogące: że bezwarunkowo całe lato używać iego wód można: że przykre powietrze wilgotne, mgły i.t.d. prawie zawsze w owym czasie, dla niskich gór go otaczających, nie jest mu właściwe: że tak położenia, ubarwienia wzgórz różnymi krzewy i odmianami położenia piękności i zwiększaiącemi, iest obdarzony: iako i dla tego, że leży w okolicach przez przyrodzenie albo sztukę, albo też przez obie razem w piękności zagranicznym zbliżonych i zapewniaiących wygody przebywaiącym w onymże, tem więcey niż w zagranicznychwodach korzyści dla kąpielników spodziewać się każe..."
:: Noclegi - oferta dla każdego, gdzie także można uzyskać pomoc w załatwianiu zabiegów leczniczych w sanatoriach uzdrowiskowych.

HOME  ÷  INFORMATOR  ÷  GAZETA NAŁĘCZOWSKA  ÷  ZDROWIE  ÷  SPORT  ÷  BAZA NOCLEGOWA  ÷  TURYSTYKA  ÷  HISTORIA  ÷  HOME

Wszystkie prawa zastrzeżone. © 2001-